Pasirinkite produktų filtravimo kriterijų (nebūtina pasirinkti visų):
Prekių pogrupis Pavadinimas Prekinis ženklas

Kambarinės gėlės

Sėk ir sodink > Kambarinės gėlės


ALOKAZIJA

Alocasia L.
Įvertino: 69
 

Alokazija - viena gražiausių lapinių gėlių. Dėl jos lapų dydžio ir formos šis augalas pramintas „dramblio ausimi".

Pavasarį - vasarą. Alokazija mėgsta drėgmę, todėl augimo periodu (pavasarį - vasarą) žemė nuolat turi būti drėgna. Tačiau reikia vengti užsistovėjusio vandens lėkštelėje.

 

Žiemą laistykite rečiau.

 

Rekomenduojama reguliariai šalinti gelstančius lapus - tai paskatins naujų lapų augimą. Alokazija mėgsta šilumą ir drėgmę, žiemą temperatūra neturėtų būti žemesnė kaip 18oC.


AMARILIS

Hippeastrum L.
Įvertino: 114
 

Amarilis ypatingai graži žydinti svogūninė gėlė. Tai sezoninė gėlė. Pasibaigus žydėjimo periodui amariliai numeta lapus.

 

Žydėjimo metu amariliai laistomi reguliariai, kai žemė vazone pradžiūva. Tręšiama žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis.

Ramybės periodu (jeigu tai vasara) svogūną rekomenduojama išnešti į lauką. Laistykite tik žemei pilnai išdžiūvus. Amarilį įneškite vidun prieš pirmas šalnas. Svogūnui tada leiskite pailsėti tamsioje vietoje, visai jo nelaistant ir leidžiant lapams pilnai nudžiūti. Po 8 savaičių poilsio (ar mažiau - jei spontaniškai pradeda augti nauji lapai) galima amarilį pražydinti.

Persodinimas: Po ramybės periodo, būtų tinkamas metas persodinti, jei reikia. Tarp amarilio svogūno ir vazono krašto turi buti tik 2-4 cm. Jei vazonas dar pakankamai didelis, nuimkite tik apie 4 cm žemės nuo paviršiaus ir pakeiskite ją kita, šviežia žeme. Šitą ciklą galite kartoti kasmet ir kasmet pražydinsite gražius žiedus.


ANANASAS VALGOMASIS

Ananas comosus L.
Įvertino: 43
 

Ananasai žinomi dėl didelių ir skanių vaisių. Tačiau auginami vazonuose augalai veda tik mažus vaisius, kurie atlieka tik dekoratyvinę funkciją.

 

Žydėjimas: Ananasas, kaip ir visi bromelijiniai augalai, žydi tik vienintelį kartą ir tada numiršta, išauginęs naujas atžalas.

Pavasarį ir vasarą augalus reikia laistyti reguliariai, tarp laistymų leiskite žemei šiek tiek pradžiūti. Labai karštomis dienomis reikia apipurkšti lapus arba vazonus pastatyti ant padėkliuko su akmenėliais ir vandeniu. Vanduo neturi siekti vazono apačios.

 

Žiemą augalai laistomi dar rečiau. Ananasų nederėtų laikyti sausoje patalpoje, nes tokiu atveju lapai netenka gyvybiškumo.

 

Norint, kad dekoratyviniai ananasai išaugintų rožinės spalvos pažiedlapius, jiems reikia daug šviesos. Geriausia juos laikyti tokioje vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Tinkamiasias substratas susideda iš dviejų dalių žemės ir dalies durpių bei trupučio smėlio. Kad geriau nutekėtų vanduo, ant vazono dugno paberkite sluoksnį akmenėlių.


ANTURIS

Anthurium L.
Įvertino: 117
 

Anturis - ilgai žydinti, kambarinė gėlė. Paprastai jis žydi tik vasarą, tačiau nemažai rūšių gali žydėti ir ištisus metus, jeigu jie laikomi 21-27oC temperatūroje.

Anturius reikia laistyti dažnai, tačiau negalima palikti vandens padėkliuke. Esant galimybei laistykite lietaus vandeniu.  Šie augalai pakelia lengvą pavėsį, tačiau idealiausia jiems išsklaidyta šviesa. Antužių lapus reikia reguliariai nuvalyti drėgna kempinėle. Anturiai gražiai žydi ir žaliuoja tik tada,  kai auga derlingoje, purioje žemėje. Todėl rekomenduojama persodinti kasmet arba kas antrus metus.


AREKA

Areca L.
Įvertino: 26
 

Areka - viena iš palmių rūšių.

Palmės geriausiai jaučiasi erdviuose kambariuose, o dar geriau - žiemos soduose, privačių namų laiptinėse ar šviesiuose koridoriuose. Tinkamiausia vieta - prie rytinio, pietrytinio ar pietvakarinio lango. Šiaurinėje pusėje gali trūkti šviesos. Tačiau reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas. Palmes rekomenduojama laistyti dažnai. Bet, kaip ir daugeliui augalų, negalima palikti vandens padėkliuke, kad nepradėtų pūti šaknys. Sausu vasaros periodu, arba esant sausam patalpų orui žiemą, reikia apipurkšti lapus. Kartais drėgna kempine nuvalyti lapus.

Auginimas. Auginant palmę rekomenduojama dažnai vėdinti patalpas, o vasaros periodu galima išnešti ją į lauką. Tik saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių.

Persodinti reikia tik tada, kai palmė nebetelpa vazone, nes šie augalai nemėgsta, kai liečiamos jų šaknys.


ASPIDISTRA AUKŠTOJI

Aspidistra eliator L.
Įvertino: 38
 

Aspidistra - ypatingai tvirta ir pakanti prastoms sąlygoms, lapinė gėlė. Ji nereikalauja ypatingo apšvietimo, tik reikia saugoti nuo tiesioginės saulės spindulių. Augimo periodu laistyti, kai žemė vazone išdžiūsta, žiemą - dar rečiau. Aspidistra pakenčia sausą orą, tačiau kartais reikia nuvalyti lapus drėgna kempinėle. Persodinti reikia retai - pavasarį, kas ketveri, penkeri metai, į lapiniams augalams skirtą substratą.


AZALIJA

Rhododendron L.
Įvertino: 50
 

Azalija - tai gausiai žydintis, krūminis augalas. Ji žydi nuo rudens iki pavasario pabaigos.  Azalija paprastai perkama kaip vienmetis augalas. Tačiau, parinkus tinkamą priežiūrą, šiuo augalų galima džiaugtis daug metų.

 

Azalijos mėgsta šviesią vietą, bet vengti tiesioginių saulės spindulių. Kad krūmas būtų kompaktiškesnis siūloma apgenėti paaugusius ūglius.

Laistoma turėtų būti nekalkėtu, minkštu vandeniu. Žemė nuolat turi būti drėgna(bet nepermirkusi) ir neleiskite jai perdžiūti, nes pradės kristi lapai ir neišsiskleidę žiedpumpuriai pradės ruduoti.  Jeigu kambaryje oras per sausas reikia apipurkšti lapus.

Žydėjimo metu kas dvi savaites azalijas reikia tręšti specialiomis azalijoms ar rododendrams skirtomis trąšomis. Tinkamiausia temperatūra žydėjimo metu 10-15oC. Šiltesnėje patalpoje jos tiesiog greičiau peržydės.

Tinkamiausia žiemojimo temperatūra 8-10oC, o laistyti tik tiek, kad žemė būtų šiek tiek drėgna.


ĄSOTENIS

Nepenthes L.
Įvertino: 54
 

Ąsoteniai - vieni iš populiaresnių vabzdžiaėdžių augalų. Vabzdžius privilioja jų ryškiaspalviai ąsotėliai (ąsotėlis yra pakitęs lapas). Kai auka patenka į ąsotėlį, išsiskiria fermentas, kuris suvirškina vabzdžio kūno audinius.
Ąsoteniai gerai auga šviesioje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje, vietoje. Laistykite lietaus vandeniu. Žemė visada turi būti drėgna, bet laidi, kad vanduo nestovėtų. Ąsoteniams tinka purus paparčio šaknų, kėnio žievės, rupių durpių ir (arba) kiminų mišinys.


BANANMEDIS

Įvertino: 72
 

Bananmedžiai dažniausiai parduodami maži, vos 30-50 cm aukščio augalai. Netrukus jie ištįsta iki 2 m aukščio ir beveik tokio pat pločio, todėl bananams reikia didelių, erdvių ir šviesių patalpų. Tai šilumamėgiai augalai, jiems visus metus reikia ne mažiau kaip 16°C šilumos.

Vasarą laistomi gausiai, drungnu minkštu vandeniu (žemė visada turi būti drėgna), žiemą laistoma saikingai, dažnai purškiama.

Augalai persodinami pavasarį arba vasarą į didelius vazonus. Tinka kompostinės, lapinės, durpinės žemės ir smėlio mišinys su medžio anglies gabalėliais. Dideliems ir seniems augalams reikia pridėti molingos žemės. Persodintas bananas gerai palaistomas, substratas mulčiuojamas 4-5 cm kompostinės žemės sluoksniu. Per vasarą kas 2 savaitės tręšiama organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Peržydėję ir subrandinę vaisius augalai nudžiūva, o iš šakniastiebio užauga nauji. Juos atskirkite arba toliau auginkite sename vazone. Jeigu bananas užaugo per didelis, jį galima nupjauti prie pamato, kad užaugtų nauji ūgliai. Geriausiai palikti tik vieną stiebą, jis bus tvirtesnis ir gražesnis. Vasarą augalą galima išnešti į lauką, parenkant šiltą ir saulėtą vietą. Statykite užuovėjoje, nes nuo vėjo suplyšta lapai.

Atsiminkite, kad tai daugiamečiai augalai ir jeigu senasis augalas sunyko, iš šakniastiebio netrukus išaugs naujas(išskyrus tuos atvejus, kai augalas buvo perlaistytas ir supuvo).


BONSAI

Įvertino: 74
 

Bonsai - tai maža, dirbtinai suformuota, didelio medžio kopija, konteineryje. Bonsai gali būti formuojamas iš daugelio augalų: smulkialapio fikuso, storalapio, sageretijos, alyvmedžio, granatmedžio, carmonos ir daugelio kitų. Jų aukštis būna nuo 10 iki 100 cm, priklausomai nuo amžiaus. Jų auginimo menas reikalauja nuolatinės priežiūros ir kruopštumo.

Priežiūros ypatumai: daugumą rūšių reikia laikyti šviesioje vietoje, tačiau vengti tiesioginių saulės spindulių. Žemė visuomet turi būti drėgna, bet ne šlapia, todėl laistyti arba purkšti žemę reikia kasdien po truputį, lietaus arba nusistovėjusiu kambario temperatūros vandeniu. Oras taip pat turi būti drėgnas, todėl vazoną reikia pastatyti ant padėklo su akmenėliais, kuriame pripilta vandens, kad nesiektų vazono apačios ir šaknys nemirktų vandenyje.

Persodinimas: Jauni augalai persodinami kas vieneri - dveji metai, senesni - kas vieneri - penkeri metai, nuimant dalį senos žemės, pašalinant supuvusias, nesveikas šaknis ir nupjaunant trečdalį šaknų. Vėl pasodinti į tą patį indą, užberti šviežiomis žemėmis. Pagrindiniai substrato elemantai turi būti molis, smėlis ir kompostas.Susijusios prekės
 

Kastuvas

Kastuvas kniedytas, tiesus. Kotas medinis, kastuvo svoris - 1,8kg.

Pirkite mūsų parduotuvėse visoje Lietuvoje    

Ko tikėtis?
Naujienu prenumerata
* - privalomi laukai

Gaukite naujienas, akcijas ir patarimus tiesiai į savo el. pašto dėžutę. Jeigu norėsite naujienlaiškio atsisakyti - tai galėsite bet kada padaryti paspaudę naujienlaiškio apačioje esančią nuorodą.
Užpildykite šiuos duomenis, jei norite gauti specialiai Jums suformuotus pasiūlymus:

Vyras Moteris
E-PARDUOTUVĖ
E-PARDUOTUVĖ

Sodininko kalendorius!
Sodininko kalendorius!

Sodininko kalendorius!

 

Trąšų katalogas
Trąšų katalogas
Trąšų katalogas.

Pirkite išsimokėtinai su „General Financing"
Pirkite išsimokėtinai su „General Financing
Nuo 2015 m. vasario 2 d. galite pirkti prekes išsimokėtinai, šiose „Žalia stotelė” ir „Žaliasis centras” parduotuvėse: Vilniuje: J. Kubiliaus g. 21; H. Manto g. 3; Marijampolėje, Gedimino g. 24,; Panevėžyje, Ukmergės g. 27; Tauragėje, Vytauto g. 52A; Klaipėdoje, Liepojos g. 27.


Reklama