Pasirinkite produktų filtravimo kriterijų (nebūtina pasirinkti visų):
Prekių pogrupis Pavadinimas Prekinis ženklas

Kambarinės gėlės

Sėk ir sodink > Kambarinės gėlės


SANPAULIJA

Saintpaulia L.
Įvertino: 47
Sanpaulijos tai nuostabiai gražus ir akimirksniu atpažįstamasaugalas. Jos labai populiarios, nes užima labai mažai vietos, o žydi labai ilgai. Ir veislių yra išvesta tiek daug, kad sau patinkančią ras net išrankiausias gėlininkas.
Sanpaulijų gimtinė - rytų Afrikos drėgnieji atogrąžų miškai. Jos mėgsta drėgmę, bet turi būti gerai vėdinama patalpa ir substratas laidus vandeniui. Be to, negalima palikti vandens padėkliuke.
Sanpaulijos nepakenčia skersvėjo ir tiesioginės saulės, bet gerai auga tik šviesiame kamaryje. Vasarą joms geriausios rytinės, vakarinės ir šiaurinės palangės, žiemą - pietinės. Vasaroja tik namuose, ant palangės. Žydi paprastai šviesiuoju metu laiku, kai diena trunka bent 10 val. Žiemą žydėti nustoja.
Sanpaulijos mėgsta šilumą ir geriausiai jaučiasi, kai visus metus namuose 18-22oC šilumos. Jeigu temperatūra nukrenta iki 16oC, jos gali pradėti pūti ir sirgti. Jeigu palangė šalta, žiemą statykite vazonus ant medinės lentelės, putplasčio ar pan., patraukite toliau nuo lango (lapai neturi liestis prie stiklo). Šioms gėlėms patinka drėgnas oras, bet jų purkšti negalima. Rekomenduojama vazonėlius statyti į padėklus su vandeniu ant akmenėlių (vazonas negali liestis su vandeniu).
Laistymas. Nors sanpaulijos mėgsta drėgną orą ir žemę, jos lengvai supūva, jeigu vandens patenka ne ten, kur reikia - ant lapų, žiedų, į skrotelę. Laistykite kambario temperatūros, bent dieną pastovėjusiu vandeniu. Jeigu lapai užpildę visą vazono viršų ir sunku palaistyti jos neapliejus, įpilkite vandens į lėkštelę. Palaukite, kad sudrėktų žemė iki viršaus (palieskite, ir bus aišku) ir likutį išpilkite.
Persodinkite sanpauliją retai į vos didesnį vazonėlį(rekomenduotina plastikinį). Žemė turi būti laidi vandeniui, puri ir šiek tiek rūgščios reakcijos. Idealiai tinka lygiom dalim priemolio, durpių ir perlito mišinys. Vazono apačioje reikalingas drenažinių akmenėlių sluoksnis.
Kadangi sanpaulijos linkusios pūti, būtina šalinti nuvytusius žiedus, sužeistus ar pradėjusius pūti, mikštus lapus.
Jeigu nežydi ilgiau kaip metai, turbūt laikote per tamsiai, per šaltai arba sausai arba pernelyg dažnai dauginate.

SKINDAPAS

Epipremnum L.
Įvertino: 29
Skindapas - vijoklinis, orinėmis šaknimis augalas. Norint, kad skindapas augtų į viršų, reikalinga atrama - samanomis arba plaušu dengtas stulpelis.
Tinkamiausia vieta - šviesi, be tiesioginės saulės spindulių. Tamsesnėje vietoje gali pažaliuoti margų veislių lapai.
Laistymas. Nuo pavasario iki rudens laistykite kai žemė vazone pradžiūsta. Nepalikite vandens lėkštutėje. Žiemą laistykite dar rečiau. Dažnai apipurkškite.
Skindapą persodinkite kas 2 metus ar rečiau, į lapiniams augalams skirtą substratą.
Kad augalas būtų tankesnis, pavasarį nuskabykite stiebų viršūnes.

Stimbris

Polyscias L.
Įvertino: 13
Stimbris tai lapinis augalas, formuojantis storą stiebą.
Stimbriai gerai auga šviesioje, nuo tiesioginių spindulių apsaugotoje vietoje arba pusiau paunksmėje.
Oro temperatūra neturėtų nukristi žemiau 18oC visus metus.
Nuo pavasario iki rudens rekomenduojama laistyti reguliariai, kai žemė vazone šiek tiek pradžiūsta. Žiemą - dar rečiau. Kartais nupurkškite lapus vandeniu.

Tilandsija

Tillandsia L.
Įvertino: 40

Tilandsijos - epifitiniai (augantys ant kitų augalų, maisto medžiagas gaunantys iš oro) augalai, augantys ant medžių, retai - ant uolų, ir tik nedidelė jų dalis auga ant žemės. Jų gimtinė - drėgni Amerikos atogrąžų ir paatogrąžių rajonai. Pas mus dažniausiai auginama mėlynoji tilandsija (Tillandsia cyanea).
Tinkamiausia vieta. Žydinčią tilandsiją geriausia laikyti šviesioje, nesaulėtoje vietoje, drėgname ore. Mėgsta dažną apipurškimą šiltu vandeniu. Žemė vazonėlyje visada turi būti drėgna, bet nepermirkusi. Laistymui reikalingas minkštas(bent parą pastovėjęs) vanduo.

Tręšiama pavasarį ir vasarą, taip pat žydinti kitu metu, kas dvi savaites, silpnu kompleksinių trąšų tirpalu. Peržydėjusi skrotelė daugiau nebežydi, tačiau išaugina naujas atžalas, kurios pražysta po keleto metų.

Auginimui tinka puri durpinė žemė ir jos mišiniai su kiminais, taip pat reikalingas drenažinių akmenėlių sluoksnis vazono apačioje. Tilandsijų šaknų sistema labai menka, todėl joms netinka dideli vazonai, nes užsistovėjusi šlapia žemė gali supūdyti augalą.
Gana įdomiai ir patraukliai atrodo epifitinės tilandsijos, nes joms nereikalingas žemių substratas. Gamtoje jos auga ant medžių, kitų augalų ar uolų. Namuose galima eksperimentuoti pritvirtinant jas prie žievės ar medžio šakų vielute.

Epifitines tilandsijas reguliariai nupurkškite vandeniu, ypatingai nepamirškite to padaryti pavasario - rudens periodu. Tai vienintelis būdas joms gauti vandens ir maisto medžiagų, jei patalpos oras pats savaime nėra drėgnas. Dažnai vėdinkite patalpas. Augimo metu, vieną kartą per dvi savaites apipurkškite jas silpnu trąšų tirpalu.


Tukvis

Pachypodium L.
Įvertino: 21

Tukviai - medėjantys augalai, storu vandenį kaupiančiu, dažniausiai dygliuotu stiebu bei ilgais siauriais ar platesniais lapais, kurie ramybės periodu nukrenta. Tai vienas iš plataus būrio sukulentų. Vienų rūšių gimtinė - Madagaskaras, kitų - pietinė Afrika. Tukviai auga atvirose uolėtuose vietovėse.

Tinkamiausia vieta. Šie augalai šilumamėgiai. Jiems reikia daug šviesos ir saulės. Geriausiai jaučiasi ant pietinės palangės. Vasarą galima išnešti į lauką. Jeigu žiemos metu palangė šalta, statykite vazonus ant medinės lentelės, putplasčio ar pan.
Laistymas. Augimo periodu(pavasarį-vasarą) laistoma saikingai, kai žemė pradžiūva. Jeigu vandens neužtenka, augalas gali numesti lapus - taip taupo vandenį. Pradėjus laistyti gausiau, lapai vėl atauga.
Prieš ramybės periodą tukviai irgi numeta lapus ar dalį apatinių lapų. Tuomet reikia nustoti laistyti ir pradėti reikia tik tada, kai augalas pradės leisti naujus viršūninius lapus. Jeigu ramybės periodu patalpoje šilta ir augalas lapų nenumeta, tai reikia laistyti kaip įprasta. Tačiau tuomet, tie tukviai, kurie paprastai žydi, gali nežydėti.
Persodinimas. Jauni, greitai augantys augalai persodinami kasmet, o didesni - kas 2-3 metus arba dar rečiau. Tukviai gerai jaučiasi, kai vazone šaknims ankšta, todėl vazoną pasirinkite vos didesnį, nei buvo prieš tai. Tinka kaktusams skirta žemė maišyta su durpėmis, lapine žeme.


VAŠINGTONIJA

Įvertino: 30

VAŠKUOLĖ

Hoya L.
Įvertino: 23
Vaškuolė - tai nuostabus vijoklinis augalas su mėsingais, kartais margais, lapais ir ilgomis šakomis, puošiantis kambarį ir skleidžiantis gerą energiją. Tinkamai peržiemojusi vaškuolė gausiai atsidėkoja nuostabiais žiedais, sutelktais į žiedynus. Kai kurios jų veilsės nuostabiai kvepia.
Tinkamiausia vieta. Vaškuolės mėgsta šviesią (apsaugotą nuo tiesioginių saulės spindulių), vėdinamą patalpą, 20-22oC temperatūrą. Pavasarį ir vasarą laistoma, kai žemės paviršius pradžiūva. Tačiau neleiskite visiškai perdžiūti. Vasarą reikia dažnai apipurkšti, nepamiršti patręšti. Jos nemėgsta per didelio azoto kiekio dirvožemyje. Vaškuolės ilsisi žiemą ir rudenį. Šiuo laikotarpiu jų nereikia tręšti ir jokiu būdu daug nelaistyti. Tinkamiausia temperatūra žiemą 14-16oC. Peržiemoja ir šiltesniame kambaryje, tačiau žydi prasčiau ir išaugina daugiau nežydinčių šakų. Nežydėti gali ir stovėdama ant šiaurinės palangės.
Kai sukrauna pumpurus, augalo nelieskite ir neperstatinėkite, nes pumpurai ir žiedai gali nukristi. Kiekvienas žiedynas žydi keletą savaičių, o iš žiedų kartais laša kvapnus nektaras. Peržydėjusių žiedkočių nupjauti negalima, nes kitąmet jie vėl kraus žiedus ant tų pačių žiedkočių.
Persodinama kas 2-3 metai į purų universalų pirktinį kompostą arba durpių, smėlio ir kompostinės žemės mišinį(lygiomis dalimis). Persodinti reikia į vos didesnį vazoną. Vaškuolės geriau auga ankštesniuose vazonuose.
Jei vaškuolių lapai krenta, ar gelsta, reiškia - per daug drėgmės. Nuo gausaus laistymo gali pūti šaknys. Augalą galima išgelbėti išpjaustant pažeistas šaknis. Reikia apkarpyti, patrumpinti šakas ir persodinti į mažesnį vazoną. Persodinus iš pradžių laikyti sausai.
Sakoma, kad vaškuolės padeda romantikams rasti vidinę pusiausvyrą. Jos padeda savo „gerbėjams" sugrįžti į tikrovę pozityviai nusiteikus.

VIKSVUOLĖ

Įvertino: 34

Vandeninė raivė

Pachira aquatica L.
Įvertino: 18

Raivė - tai sukelentas, priklausantis baobabinių šeimai.

Raivėms tinka purus, laidus, bet derlingas - jukoms ir dracenoms skirtas žemių mišinys.

Žemė vazone visuomet turi būti drėgna, bet ne šlapia, nes gali supūti šaknys.

Jos mėgsta šviesą ir šilumą, bet nepakenčia tiesioginės saulės.

Gerai jaučiasi ant rytinių ir vakarinių palangių, žiemos sode - šviesioje, bet apsaugotoje nuo tiesioginės saulės spindulių, vietoje. Raivė netoleruoja šalčio, tad žiemojimo temperatūra neturėtų būt mažesnė kaip 12OC.


Vėzdūnė

Spahtiphyllum L.
Įvertino: 50

Vėzdūnės - dailiai atrodantys augalai, savaime paplitę drėgnuose Amerikos atogrąžų miškuose. Žydi visus metus, bet gausiau pavasarį ir vasarą. Žiedas išsilaiko apie vieną mėnesį.
Vėzdūnės neblogai prisitaiko prie įvairių auginimo sąlygų, nereiklios, bet mėgsta šilumą, apipurškimą, laistymą šiltu ir minkštu vandeniu.
Jos gerai auga šviesiuose ir nesaulėtuose kambariuose. Žemė vazone visada turi būti drėgna. Tik nepalikite vandens padėkliuke. Dažnai apipurkškite lapus. Vėzdūnės neturi ryškaus ramybės periodo, todėl žiemą oro temperatūra neturėtų labai nukristi.

Tręškite pavasarį ir vasarą kas dvi savaites, rudenį ir žiemą - kartą per mėnesį, universaliomis kompleksinėmis trąšomis.
Persodinkite kasmet arba kas du metus į universalų kambariniams augalams skirtą substratą. Vazono apačioje būtinas drenažinių akmenėlių sluoksnis.Susijusios prekės
 

DARŽOVIŲ TRĄŠOS

Specializuotos bechlorės kompleksinės trąšos su mikroelementais. Dėl tinkamai subalansuoto makro ir mikroelementų santykio daržovės nuo pat...

Pirkite mūsų parduotuvėse visoje Lietuvoje    

Ko tikėtis?
Naujienu prenumerata
* - privalomi laukai

Gaukite naujienas, akcijas ir patarimus tiesiai į savo el. pašto dėžutę. Jeigu norėsite naujienlaiškio atsisakyti - tai galėsite bet kada padaryti paspaudę naujienlaiškio apačioje esančią nuorodą.
Užpildykite šiuos duomenis, jei norite gauti specialiai Jums suformuotus pasiūlymus:

Vyras Moteris
E-PARDUOTUVĖ
E-PARDUOTUVĖ

Sodininko kalendorius!
Sodininko kalendorius!

Sodininko kalendorius!

 

Vejinių žolių ir mišinių sėklos
Vejinių žolių ir mišinių sėklos

Dovanų kortelė - praktiška ir naudinga dovana!
Dovanų kortelė - praktiška ir naudinga dovana!
Jūsų artimam žmogui, brangiam draugui ar kolegai.


Reklama