Daržininkė Stasė žino, be ko niekada nesulauksite gero derliaus

Esu Stasė, daržininkyste užsiimu jau gana nemažai metų. Dar dukros buvo mažos, kai įsigijome sodą, tad patirtį skaičiuoju tikrai daugiau nei dvidešimt metų. Kiekvienais metais patirties įgyju vis daugiau ir žinau: jeigu tik yra noro – visko galima išmokti.

Kiek pamenu, visą laiką turėjome sodą. Vyras mėgo, kaip jis sakydavo, kapstytis sode. Aš jį palaikiau ir kartu dirbome, auginome savas daržoves ir vaisius, leisdavome laiką gamtos apsuptyje. Mūsų sodas yra gražioje vietoje, šalia Elektrėnų marių.

Man malonu stebėti augalus, gėles, akis džiugina žydintys vaismedžiai. Mėgstu stebėti gamtą, net lietui lyjant sode yra gera ir smagu.

Daržininkystė man pirmiausia patinka todėl, kad nereikia pirkti daržovių parduotuvėje, savos daržovės sveikesnės. Antra, man malonu rūpintis augalais, išbandyti naujas rūšis. Visą dieną būnu gryname ore, matau, kaip žydi, auga vaisiai ir daržovės, stebiu visą procesą – nuo mažo daigelio iki daržovės ant pietų stalo.

Jei nori tapti geru daržininku, svarbu netingėti dirbti, reikia ir užsispyrimo, noro labiau pažinti augalus, gėles.

Norėdama pagilinti savo jau sukauptas žinias, žiūriu tam skirtas televizijos laidas, skaitau specialią literatūrą, bendrauju su savo sodo bendrijos daržininkais, prisimenu savo mamos, turėjusios ūkį, patarimus ir patirtį.

Tiesa, gudrybių, kaip pagausinti derlių, nežinau, bet manau, kad be darbo nebus ir gero derliaus. Svarbu ir laikas – kada sodinti, nuravėti, palaistyti ir panašiai.

Jei kas teiraujasi, visada papasakoju, ką pati moku ir tikrai žinau.

Fizinis darbas darže visuomet pakelia nuotaiką, dirbant neslegia niūrios mintys. Nors ir labai pavargusi grįžtu iš sodo, ryte vėl jaučiuosi puikiai – nuovargio lyg nebūta. Darbas ir grynas oras pagerina savijautą ir suteikia naujų jėgų.

Jei paklaustumėte, ką auginti mėgstu labiausiai, atsakyti būtų nelengva, nes mėgstu auginti visas daržoves. Mes su vyru pirmieji mūsų sodų bendrijoje pradėjome auginti cukinijas, paprikas, svarainius. Sode auga aktinidija, geltonžiedė sedula, sidonija, vynuogė. 

JUJU-3958.jpg