Džiaugtis žiedais dar paprasčiau – 2018 m. naujienos

Džiaugtis žiedais dar paprasčiau – 2018 m. naujienos

Daugelis žino, kad reikia įdėti daug pastangų, norint sukurti harmoningą, akį traukiantį gėlyną. Reikia suplanuoti ne tik vietą, bet ir suderinti gėles pagal aukštį, spalvas, faktūrą. Tačiau jauniesiems gėlininkams nuo šiol bus paprasčiau. Gėlių mylėtojams, norintiems džiaugtis spalvingu gėlynu nuo birželio iki rugsėjo, siūlome pasisėti gėlių mišinius ‘Everlasting’ arba ‘Last Minute’. Gėlynas pražys įvairiausiais žiedais, puikiai derančiais vieni su kitais. Be to, šių mišinių išskirtinumas – gėlės gali augti ir vazone, tad puikiai tiks terasoms apželdinti.

Tiems, kurie ieško augalų, galinčių paslėpti tvoras, arba nori apželdinti pavėsines, patariame rinktis pelėžirnius ‘Day & Night’, žydinčius baltais ir tamsiai violetiniais žiedais, arba nasturtes ‘Ladybird’, pasipuošiančias įspūdingais dvispalviais, kontrastingų spalvų, 4–5 cm skersmens žiedais. O iki metro aukščio užaugančios nikandros dumplūnės nustebins ne tik dekoratyviais mėlynos spalvos žiedais, bet ir po žydėjimo sunokintais vaisiais, kurie tiks floristinėms kompozicijoms.

Ištikimiems gvaizdūnių mylėtojams siūlome išbandyti veislę ‘Canary Bird’ su ryškiai geltonais pilnaviduriais žiedynais. Šios gėlės ne tik ilgai džiugins akį gėlynuose, bet ir ilgai laikysis nuskintos ir pamerktos vazoje.

Medetkos – vienos populiariausių ir gerai žinomų gėlių ne tik dėl savo ryškių žiedų, bet ir dėl gydomųjų savybių. Veislė ‘Geisha Girl’ džiugins ryškiai oranžiniais žiedais visą vasarą, o pasodintos tarp daržovių apsaugos juos nuo ligų ir kenkėjų.

Natūraliems gėlynams originalumo suteiks leukonijos ‘Bush Exa’, kurios vakare besiskleisdamos skleis malonų aromatą, arba ryškiaspalviai žioveiniai ‘Brighton Rock’, pražystantys netaisyklingais, susitelkusiais į šluoteles žiedais.

Jeigu neturite vietos gėlynams, tačiau mylite gėles, siūlome apželdinti balkonus. Smulkiais, saulėgrąžas primenančiais žiedais pražystančios sanvitalijos ‘Orange’ puikiai derės su svyrančiomis petunijomis ‘Easy Wave H Red’, turinčiomis įspūdingus raudonus žiedus, arba ‘Wave H Purple Improved’, kurių žiedai purpuro spalvos. 

Straipsnio šaltinis: www.sodininkokalendorius.lt