Ekologiškų sėklų linija „Bio“

Ekologiškų sėklų linija „Bio“

Agrofirma „Sėklos“ yra sertifikuota ekologiškų sėklų pakavimo įmonė nuo 2009 metų. Mūsų tikslas – pagaminti aukščiausios kokybės, 100 proc. sertifikuotas ekologiškas gėlių, prieskonių bei daržovių sėklas ir padaryti jas prieinamas kiekvienam, kuris nori pradėti ūkininkauti savo ekologiniame darže ar ūkyje, naudodamas geriausias sėklas.

Pastarųjų metų patirtis rodo, kad ekologiškų sėklų paklausa kasmet auga. Vis daugiau pirkėjų augina ekologiškas daržoves ir prieskonius. Pirmenybę jie teikia iš ekologiškų sėklų užaugintoms daržovėms ir prieskoniams, išsiskiriantiems maistingumu, geru skoniu ir kvapu.

2018 m. prekybiniam sezonui atnaujinome ne tik asortimentą, bet ir pakuotės dizainą. Pakeliai gaminami sertifikuotoje įmonėje, kuri atitinka PEFC sertifikavimo standartus. Pakuočių gamintojas yra atsakingas už:

o   biologinės įvairovės saugojimą ir skatinimą;

o   ekologiškai svarbių miškingų sričių identifikavimą, apsaugą ir (arba) išsaugojimą;

o   draudimą pertvarkyti miškus ir miškų ar plantacijų, atsiradusių dėl tokio pertvarkymo, nesertifikavimą;

o   draudimą naudoti nuodingiausias chemines medžiagas ir genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), siekiant sumažinti pesticidų naudojimą.

Biolinijos pakeliai yra pagaminti iš antrinės žaliavos - medžio drožlių, pakeliams pagaminti nebuvo naudojami sveiki medžiai.

Ekologiškos sėklos perkamos tik iš sertifikuotų ekologiškų ūkių, kuriuose dirva tręšiama tik organinėmis ir natūraliomis mineralinėmis trąšomis: mėšlu, kompostu, kalkėmis, medienos pelenais, fosfato ar magnio uolienomis ir pan. Kovai su ligomis ir kenkėjais paprastai naudojami augalinės kilmės preparatai, pagaminti iš pesticidinių ypatybių turinčių augalų.

Tik tos veislės, kurios savo biologinėmis ypatybėmis yra tvarios ir atsparios ligoms bei kenkėjams, naudojamos kaip sėklos „Bio“. Dėl jų gauname natūralias daržoves be cheminių junginių, sukeliančių ligas ir alergijas. Sėklos „Bio“ idealiai tinka sveikos gyvensenos entuziastams, norintiems auginti augalus savo daržuose, nenaudojant bereikalingų chemikalų, ir gauti skanių daržovių, nepaveiktų cheminėmis medžiagomis, derlių.

Ekologiškų sėklų asortimente pateikiame lengvai auginamų rūšių daržoves ir prieskonius, kuriuos galima auginti ir nedideliuose daržuose, balkonuose, terasose. Šviežių salotų mėgėjams siūlome salotų, ridikėlių, petražolių, bazilikų, kalendrų ir po 3–4 šviežius lapelius užauginančių pipirnių. Turintiesiems didesnius daržus tiks tradicinės daržovės, auginamos pavasario, vasaros ir rudens derliui.

Agrofirma „Sėklos“ didžiuojasi galėdama prisidėti prie aplinkos saugojimo ir naujovių.