Kaip prižiūrėti gyvą eglutę vazone?

Kaip prižiūrėti gyvą eglutę vazone?

Norint išlaikyti eglutes kuo ilgiau, jas reikia prižiūrėti kaip kambarines gėles. Pirmiausia, prieš perkeldami augalą į kambario temperatūrą, palaikykite jį vėsesnės temperatūros patalpoje, pavyzdžiui, garaže.

Vėlesnėje priežiūroje svarbiausia palaikyti drėgmę. Nuolat laistykite, vazono žemė turi būti drėgna (kai kurioms eglėms  gali prireikti iki 300–400 ml vandens per dieną). Kas rytą ir vakarą apipurkškite eglės šakeles vandeniu. Jei nenorite apipurkšti žaisliukų, purkštuvą įkiškite truputį giliau, tarp šakų.

Įsigytą eglutę kambaryje laikykite toliau nuo radiatorių, židinių ar kitų šilumos šaltinių, be to, nestatykite ant šildomų grindų.

Šventėms praėjus neskubėkite eglutės išmesti – ją galima išlaikyti. Ji vėliau prigis ir puoš jūsų kiemą. Geriausiai prigyja mažos eglutės, nes sodinant jas į vazonus geriau išsaugomos šaknys.

Po Naujųjų metų perkelkite ją į lauką ar balkoną. Kaip ir įsigijus, taip ir perkeliant eglutę atgal į lauką, tai reikia daryti palaipsniui, kad augalas nepatirtų staigaus temperatūrų skirtumo. Eglutę rekomenduojama 2 dienas palaikyti nešildomoje patalpoje. Jei laikysite ją balkone, nepamirškite palaistyti.

Lauke eglutę įkaskite su vazonu į daržo žemę (žemės geoterminės energijos pakanka, kad šaknys neiššaltų). Jei sausio mėnesį lauke temperatūra teigiama, eglutę į žemę galima sodinti atviromis šaknimis. Pasodinę palaistykite vandens ir šaknų stimuliatoriaus tirpalu.

Paprastai tokios eglutės porą metų vargsta, tačiau paskui atsigauna. Pasodinus šiltą ir saulėtą dieną būtina gerokai (lajos ir šaknų dydžio santykis turi būti bemaž vienodas) apgenėti. Išgenėta eglutė sutankės, išsprogs vadinamieji miegantys pumpurai.

Pavasarį būtina pakartotinai palaistyti vandens ir šaknų stimuliatoriaus tirpalu.