Norintiems lengvai užsiauginti gėles - 2017 m. sezono naujienos

Norintiems lengvai užsiauginti gėles - 2017 m. sezono naujienos

Daugelis mano, kad pasėjus mažą sėklelę, gėlių žiedų galima sulaukti tik po ilgo laiko, tačiau tai nėra tiesa. Daugybė gėlių nereikalauja didelės priežiūros, o pasėtos – žydi visą vasarą.

2017 m. sezono asortimente gausu gėlių, kurių žiedynai papuoš ne tik balkonus ar gėlynus, bet juos galima bus skinti puokštėms, be to, šias gėles užsiauginti itin lengva auginti.

Žioveiniai – dar vadinami „levukais“ – tai vasaros gėlių puokščių kompozicijų akcentas. Siūlome išbandyti dvi naujas veisles: Siūlome išbandyti dvi naujas veisles: ‘Day & Night’ (dvispalviai žiedynai) ir ‘Orange Wonder’ (apelsinų spalvos, tarsi aksominiai žiedynai). Originaliais žiedynais žydinčių gėlių mėgėjai jas tikrai įvertins. Šios gėlės papuoš ir mažas puokštes. Skinti žiedynus reikėtų, kai išsiskleidžia 20 proc. žiedyne esančių žiedų. Nuskinti žiedynai vazoje išsilaiko ilgai – net iki trijų savaičių.

Norintiems papuošti gėlynus dvispalviais žiedais žydinčiomis gėlėmis, reiktų pasisėti įmantriu pavadinimu išsiskiriančių gomfrenų. Išdžiovinus jas galima panaudoti žiemos floristinėms kompozicijoms.

Neabejingiems ramunėms siūlome rožinius skaistenius, kurie gėlynuose auga ir juos spalvingais žiedynais puošia iki ketverių metų.

Ryškiais žiedais žydinčias ir į gėlynus viliojančias medetkas auginti patariama ir dėl žiedų panaudojimo arbatoms ar maistui papuošti. Šias gėles kartą pasėjus, nereikės sėti ateinančius penkerius metus, nes joms būdinga savaiminė sėja. Veislė ‘Yellow Gitana’ tiks žemaūgiams gėlynams ir pastatomiems vazonams, o ‘Indian Prince’ ir ‘Neon’ papuoš aplinką ryškiais žiedais su karmino spalvos krašteliu.

Auginti serenčius patariama tiems, kurie ne visada gali laiku prižiūrėti gėlynus. Šios gėlės pakančios sausrai, o ir žydi ilgai. Veislė ‘Albatros’ nustebins neįprastais žiedais, kurie beveik baltos spalvos.

Raudonžiedžių šalavijų mėgėjai turėtų savo vietą gėlynę rasti ir veislei ‘Reddy White Surprise’.  Šios gėlės pasižymi efektingais dvispalviais žiedais, kurie puikiai kontrastuoja su žalia lapija.

Sukurkite savo grožio oazę, žydinčią visą vasarą. Juk grožis daro stebuklus!