Tyrimas: kurios daržovių veislės tinkamiausios auginti Lietuvoje

Tyrimas: kurios daržovių veislės tinkamiausios auginti Lietuvoje

Visos Lietuvoje siūlomos sėklos atitinka europinius standartus, tačiau kurios iš jų tinkamiausios auginti mūsų šalyje? Ieškodama įtikinamo atsakymo į šį klausimą UAB agrofirma „Sėklos" kartu su partnere Valstybine augalininkystės tarnyba nutarė atlikti trejus metus truksiantį mokslinį tyrimą ,,Daržovių veislių biologinis ir ūkinis įvertinimas".

Šį pavasarį pradėto tyrimo metu jau stebima pusšimtis Lietuvoje populiariausių daržovių veislių. Augalininkystės tarnybos  Kaišiadorių augalų veislių tyrimo skyriuje, kur vykdomas tyrimas, lauko lysvėje jau dygsta ridikėliai, salotos, krapai, kopūstai, špinatai, šiltnamyje stiebiasi agurkų, pomidorų, paprikų daigai.

 „Tyrimą vykdysime trejus metus, kasmet parinkdami bei stebėdami ir naujas, ir daržininkams jau gerai žinomas daržovių veisles, auginsime jas skirtingomis sąlygomis. Daržovių veisles tyrimui atrinkome pagal įvairius kriterijus: tirsime vartotojų jau žinomas ir dar tik planuojamas į rinką tiekti veisles, atliksime jų palyginimą", - sakė agrofirmos „Sėklos" Sėklų skyriaus vadovė Liucija Kunigiškytė.

 Ji pastebėjo, kad visos šiuo metu Lietuvoje parduodamos sėklų veislės yra įtrauktos į Bendrąjį Europos daržovių rūšių veislių katalogą, tačiau tai, kas puikiai auga Norvegijoje ar Ispanijoje, nebūtinai gerai derės Lietuvos sąlygomis. Todėl mažmenos tinklą „Žalia stotelė" valdančios agrofirmos „Sėklos" specialistai nori savo vartotojui pasiūlyti ne tik gerą veislę, bet ir įsitikinti, kaip ji auga Lietuvoje.

 Tyrimo metu specialistai ne tik vertins daržovių veisles, bet ir mokys agrofirmos „Sėklos" pardavėjus, suteikdami jiems praktinių žinių, kurios būtinos kasdien bendraujant su pirkėjais.

„Mūsų vartotojas yra reiklus. Jam neužtenka vien tik įprastos  informacijos apie sėjos laiką, vaisiaus formą, spalvą ar dydį. Jis nori detaliai žinoti, kaip auginti tos veislės daržovę, su keliais lapais daigą perkelti į žemę, kaip ir kiek laistyti. Vykdydami tyrimą, nuolat rengsime lauko dienas, kurių metu mūsų pardavėjai patys matys, kokios auginimo ir priežiūros sąlygos atskirų veislių daržovėms reikalingos ir savo patirtimi bei žiniomis dalinsis su pirkėjais", - pasakojo L. Kunigiškytė.

Bandymų metu bus nustatytas kiekvienai daržovių veislei tinkamiausias sėjos laikas, išsiaiškinta, per kiek dienų sėklos sudygsta ir po kiek laiko jau galima nuimti gerą derlių. Specialistai stebės ir vartotojams pateiks tikslią informaciją apie tai, kokio dydžio ir spalvos vaisius, šakniavaisis ar gūžė užauga Lietuvos sąlygomis.

Agrofirma „Sėklos" daržovių veislių vertinimo eksperimentą vykdo pirmą kartą. Bendrovės specialistai neabejoja, kad jis labai pagelbės formuojant aukščiausios kokybės asortimentą, kuriame pirmenybė teikiama Lietuvoje auginti tinkamiausioms daržovių veislėms.