Švęsdami 70-mečio sukaktį norime perduoti įkvėpinančias mūsų ambasadorių sodininkystės istorijas!
 

UAB Agrofirma „Sėklos” 70 metų sukaktį pasitinkame Rabindranatho Tagorė žodžiais: „Žinoma, aš galiu gyventi ir be gėlių, bet jos man padeda palaikyti pagarbą sau pačiam. Jos yra mano laisvės liudininkės.“ Daugelis, išbandę sodininkystę, žino, kad rankų sukišimas į žemę ramina, atitraukia nuo kasdienių rūpesčių, nukreipia mintis. Sodinimas yra vienas paprasčiausių būdų įveikti stresą, nes tam nereikia valios pastangų, savireguliacijos, nereikia labai daug mokytis.

 Švęsdami 70-mečio sukaktį atsigręžiame į tuos, kurie sulaukę net tokio garbaus, kaip mūsų įmonė, amžiaus vis dar atranda sode džiaugsmą ir ramybę. Norime perduoti jų įkvėpinančias istorijas! 



30 metų daržininkyste užsiimantis Algimantas patarimų ieško internete

Aš – Algimantas, daržininkyste užsiimu apie 30 metų. Viskas prasidėjo labai paprastai – tėvai turėjo kolektyvinį sodą, tad reikėjo padėti. Taip ir gimė meilė daržininkystei.

Šiandien ši veikla man yra malonumas – proga pabūti gryname ore, pajudėti, atsigauti nuo rūpesčių.

Plačiau

Antano ir Mildos daržininkystės patarimas: „Visų pirma reikia mylėti gamtą“

Apie 1973 m., kai įsigijome kolektyvinį sodą ir prasidėjo mūsų sodininkavimo ir daržininkavimo era. Sunku nebuvo, nes patirtis jau buvo sukaupta ravint „kolchozo“ cukrinių runkelių normas, raunant paskirtą linų plotą ir prižiūrint tėvų daržus.

Plačiau

Daržininkė Regina: „Mano sode visuomet nutinka smagių dalykų“

Esu Regina Kalinauskienė. Daržininkyste užsiimu kone keturiasdešimt metų. Viskas prasidėjo 1981 m. kovo 21 d. mano pirmajame kolektyviniame sode.

Kartu su vyru norėjome užsiauginti savo daržovių ir vaisių. Svarbu buvo ir kad vaikai matytų, kaip jie auga. Todėl ir susidomėjau daržininkyste bei sodininkyste. 

Plačiau

Apie daržą net girdėt nenorėjusi Roma vieną dieną persigalvojo ir šiandien nesigaili

Aš – Roma Ignatavičienė. Sodo sklypą įsigijau 1982 m. spalio pabaigoje, dar dirbdama Vilniaus universitete, taigi turiu jį jau 35 metus.

Prisimindama vaikystėje tėvams kolūkio priskirtas ravėti ilgas pašarinių burokų ir cukrinių runkelių vagas, kurias ravėdavome kepinant saulei, ilgus metus nenorėjau net pagalvoti apie žemės darbus. 

Plačiau

Daržininkė Stasė žino, be ko niekada nesulauksite gero derliaus

Esu Stasė, daržininkyste užsiimu jau gana nemažai metų. Dar dukros buvo mažos, kai įsigijome sodą, tad patirtį skaičiuoju tikrai daugiau nei dvidešimt metų. Kiekvienais metais patirties įgyju vis daugiau ir žinau: jeigu tik yra noro – visko galima išmokti.

PLAČIAU

Liesdama žemę, 50 metų daržininkaujanti Marija pamiršta visus rūpesčius 

Mano vardas Marija. Aš vis dar laikau save daržininke mėgėja, nors tuo užsiimu jau daugiau kaip 50 metų. Daržininkyste susidomėjau, ko gero, kaip ir daugelis – su šeima turime kolektyvinį sodą. Daržininkauti man patinka ir dėl to, kad nereikėtų daržovių pirkti parduotuvėje, ir dėl to, kad savos daržovės yra sveikesnės. 

PLAČIAU

70 metų daržininkaujantis Jonas apie milžinus moliūgus, nuosavą salą ir meilę gamtai

Darže triūsiu nuo pat vaikystės: gyvenau kaime, su tėvais augindavome įvairias daržoves. Tad galima sakyti, kad ši veikla mane lydi visą gyvenimą. Net apie 70 metų!

PLAČIAU